Е-уписи на студенти

Повик за Летната школа организирана од Центарот за право на бегалци и миграција при Правниот факултет „Јустинијан Први“ - Скопје во соработка со Претставништвото на УНХЦР Македонија и Меѓународниот институт за меѓународно хуманитарно право од Санремо, Италија.
Школата е отворена за сите заинтересирани студенти од сите три циклуси на студии и истата ќе биде спроведена на англиски јазик за што имаме доста интересни предавачи од целиот свет.
Во прилог ви ја прикачувам и програмата за летната школа како и дополнителни детали.
Информации за летната школа и апликацијата може да се најдат на нашата веб страна:  https://refugeelaw.mk/en/summer-school-2021/
 
Повеќе информации за центарот можат да се најдат на нашата facebook страна (https://www.facebook.com/RefugeeLawCenter/) како и на веб страната (https://refugeelaw.mk/en/)
 
За дополнителни прашања слободно може да не контактирате на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 
 

  Е-сервиси за студенти

                   

Е-курсеви

План за реализација на настава 

Прв циклус студии

Втор циклус студии

Трет циклус студии

 

loader

 

iKNOW moodle  Tempus mon   

Go to top